Domácí vzdělávání pod vedením zkušených pedagogů
| Prohlížíte: Nástěnka |

Výroční zpráva za rok 2015

27. červenec 2017 |

Vycházky o Karlu IV. pro skupiny a školy

13. květen 2016 |

Pro skupiny a školy realizujeme v červnu dvě zážitkové vycházky za Karlem IV. Více v přiloženém letáku!

Modřanské tůně a závody semínek

12. květen 2016 |

U vody ještě zůstáváme a lovíme v Modřanech, v ochranném pásmu. Po cestě poznáváme stromy a také se seznamujeme s labutím párem - nejprve poměrně nervózním labuťákem a pak i s jeho paní na vejcích - hnízdo s ní na fotce! Sumce jsme nepotkali, ale možná je to dobře - co kdyby nás stáhl pod vodu? Klidně si dá totiž kachnu, kapra i menší děťátko... Pořádali jsme také ve třídě závody semínek. Čočka, čekanka, smrk a fazole - sledujte, kdo asi vyhrál? :o)

Naše jarní aktivity

8. květen 2016 |

Písková i chemická filtrace vody (na fotkách odbarvujeme coca-colu), velké ekologické téma udržitelného rozvoje a obnovitelných zdrojů. Druhé velké přidružené téma s tím související, které naprosto vedlo v zájmu dětí - středověké "výsernice". Netřeba dále nic dodávat :o). Divadelní představení Zahrada v Minoru a herna, návštěva Toulcova Dvora a hledání žabiček. Kuňku už poznáme všichni! Kromě toho jsme pozorovali pod lupou celůou řadu larev hmyzu, který žije pod vodou a s velkým zaujetím jsme sledovali úžasný domeček chrostíka. Dvě larvy vážky mezitím nemilosrdně vycucly o mnoho větší a o mnoho méně průsvitné pulce...

Přípravka o jaru

14. duben 2016 |

Kdo jsou to podle vás poslové jara?

Přípravka o jaru

14. duben 2016 |

Kdo jsou to podle vás poslové jara?

Březen ve škole

31. březen 2016 |

Divadlo v Dlouhé, mláďata v Toulcově Dvoře a kamarádi z okolních domácích škol, čtenářská dílna s Mirkou Škardovou ze Začít spolu, pozorování životních podmínek rostlin a mnoho dalšího k jaru.

Techmania Plzeň

22. březen 2016 |

Parádní výlet, který vyvrcholil odjezdem z Plzně Pendolinem. Zcela soukromě musím říct, že na mě toho houpání bylo ve vlaku až příliš...

Reportáž o nás v MF Dnes!

21. březen 2016 |

"Hu,hu, hu, jaro už je tu!"

17. březen 2016 |

S komunitní školou Roztoky a dalšími domácími školáky z Prahy a okolí jsme vyhnali zimu pro letošek pryč! Moc děkujeme, užili jsme si to všichni moc!

Do konce dubna se můžete zapsat k nám do školy

14. březen 2016 |

V úterý probíhá druhé kolo zápisu od 12. do 18. hodin, ovšem z důvodu souběhu termínu se zápisy do MŠ bude možné zapsat se k nám do školy ještě do konce dubna.

Přípravka tuto středu 2. 3.! Přijďte na hudební dílnu!

28. únor 2016 |

Masopust, péče o zdraví, literárně výtvarná dílna a lívance!

18. únor 2016 |

Téma masopustu prosáklo samozřejmě i k nám do třídy. O prasátku jsme se v jednodenním projektu dozvěděli mnohé, leccos i ze zbožíznalství a spočítali jsme, kdy budou letos Velikonoce. Je to jednoduché - 40 dní bez neděl počítej od popeleční středy. Týden půstu jsme také začali sběrem bobříka dobrých skutků. Slovo masopust jsme využili k také ke hře se slovy složenými.

Další týden, napadeni různými rýmami a kašláním, povídali jsme si o tom, jak se mezi námi mikroorganismy šíří. Na prskající masce indiánky (která měla v puse rozprašovač s obarvenou vodou) jsme si vyzkoušeli názorně, jak daleko se bacily šíří. Pokusným prskáním jsme došli k závěru, že nejméně se šíří, pokud před ústa dáme látku - ideálně tedy kapesník (nebo rukáv). Když si kýchneme do dlaně, přenesou se bacily rychle na všechno, na co saháme a na každého, komu tuto ruku podáme. A že jsme je měli všichni obarvené!

Společná práce na vlastním obědě s receptem na lívance byla opravdovým zážitkem. Vyhnali mě z kuchyně, protože jsem přeci řekla, že mají vařit sami - ale nedalo mi to a jala jsem se jim podávat alespoň suroviny. Kdepak. Pryč! Tak jsem pak alespoň fotila, jak smažili. Víte, které jsou ty nejlepší lívance na světě? Ty vaše samozřejmě, co si je sami uděláte!

V literárně výtvarné dílně jsme prozkoumali tři básně Františka Halase ze sbírky Před usnutím a děti pak kreslily, jak to vypadá v dětské hlavě, když v ní světla zhasnou a přicházejí skřítkové. Copak v té hlavě asi dělají? A jak vypadá místo, kde lišky dávají dobrou noc? Nebo jak to vypadá, když tma měsíc dojí, až je všechno všude docákáno? Využívali jsme i něco z kritického myšlení a prohlubovali tak svou čtenářskou gramotnost. Podívejte se na některé naše pracovní listy :o). Nakonec jsme si báseň Mlýnek pustili zhudebněnou od Petra Skoumala.

V angličtině s Terezkou jsme hráli různé hry a také jsme se oblékali a šatili.

Pozorování ptáků mělo dohru ještě ve třídě, jak je vidět na fotkách. Dále můžete zahlédnout náš autobus z matematiky prof. Hejného, geometrii nebo hotový řez hlemýžděm z vlastního projektu našeho druháka.

ZÁPIS ve středu 18. 3. od 12. do 18. hodiny ve třídě

8. únor 2016 |

Zápis do naší školy nijak neomezuje vaše právo přihlásit se až na tři registrované školy. Těšíme se na vás v Bubenečské 37, Praha 6. info@hrouzavylohou.cz nebo tel: 608212603

Nejpozději do 30. dubna pak od vás potřebujeme závazné rozhodnutí.

Pozorování ptáků v terénu, legomechanika či přípravka s angličtinou

6. únor 2016 |

To jsou zážitky posledních několika dní. Více ve fotografiích.

Jaké máme plány od září 2016?

2. únor 2016 |

Nové atraktivní prostory se zahradou, vstřícnější stanovy a třeba také volitelné pátky.

3. února přípravka s angličtinou!

2. únor 2016 |

Zítra bude přípravka s angličtinou! Jako obvykle stačí napsat, zda dorazíte emailem na info@hrouzavylohou.cz. Více info TADY.

Lednové zkoumání lidského těla

21. leden 2016 |

Kromě přezkoušení za účasti České školní inspekce (které jsme zvládli dobře), jsme připravovali zase pár předškoláků na naší přípravce - tentokrát bylo tématem lidské tělo (opěrná soustava a pak hlavně smysl lidských smyslů). To bylo předmětem zkoumání i v další dny. Snědli jsme například všichni živočišné uhlí a sledovali, jak dlouho bude trvat, než projde celou trávicí soustavou. Děti hned po spolknutí chodily hlásit po návratu z toalety: "Ještě ne!" To bylo překvapení, kolik hodin to trvá!

Informační schůzka pro zájemce o naši školu

20. leden 2016 |

Informační schůzka se koná pro všechny zájemce o naši školu dne 1. února v 17:45 v herně Kidtown Uralská 8, Praha 6. Těší se na všechny hlavní pedagog a statutární zástupce spolku a zástupce z řad rodičů naší školy.

Přijímáme děti na školní rok 2016/2017. Termíny zápisů: 11. února a 15. března vždy 12 - 18:00 v naší třídě. Více info brzy na stránkách.

Ve středu je přípravka! Chystáme se také pilně na zápis!

9. leden 2016 |

Máte-li zájem přijít ve středu 13. 1. na dvouhodinový program přípravy na školu se svými dětmi a okouknout si nás, rezervujte si místo na marketa@hrouzavylohou.cz. Začínáme 8:30, končíme 10:30. Více o programu ZDE.

Chystáme pro vás také zápis, kde se budete moci také zapsat do pořadníku zájemců pro šk. rok 2016/2017. Rádi mezi s sebou přivítáme nové prvňáčky, ale i druháky a třeťáky, kteří tu najdou stejně staré kamarády. Termín upřesníme v nejbližší době na našich webových stránkách. Pro více informací můžete také kontaktovat předsedkyni spolku na tel: 60821203

Adventní čas Za výlohou letem světem

22. prosinec 2015 |

Rybovka, betlémy, vánoční tvoření a pečení, adventní zahrádka, ale také návštěva České televize, vlastní projekty, představení divadla Minor, malá násobilka a mnoho dalšího :o)

První prosincový týden

13. prosinec 2015 |

Pečení (a snědení) perníčků, hry s krychlí a jejími "šaty", morseovka a mnoho dalšího, třeba přípravka nebo návštěva České televize.

Konference Kvalita, nebo kvantita?

29. listopad 2015 |

Člověk v tísni - Varianty, Informační centrum OSN, workshopy a spousta inspirace s tématikou globální výchovy.

Na InoEduFestu

29. listopad 2015 |

Příjemné setkání se známými i novými tvářemi inovativní pedagogiky.