Domácí vzdělávání pod vedením zkušených pedagogů
| Prohlížíte: Nástěnka |

Lednové zkoumání lidského těla

Kromě přezkoušení za účasti České školní inspekce (které jsme zvládli dobře), jsme připravovali zase pár předškoláků na naší přípravce - tentokrát bylo tématem lidské tělo (opěrná soustava a pak hlavně smysl lidských smyslů). To bylo předmětem zkoumání i v další dny. Snědli jsme například všichni živočišné uhlí a sledovali, jak dlouho bude trvat, než projde celou trávicí soustavou. Děti hned po spolknutí chodily hlásit po návratu z toalety: "Ještě ne!" To bylo překvapení, kolik hodin to trvá!

Podnikli jsme naši už pravidelnou výpravu do Národní technické knihovny, výlet za zimní přírodou do Stromovky a za bobováním na Ladronku. Jeden oběd jsme si chystali sami, smažili jsme francouzské palačinky!

Kromě toho jsme se samozřejmě i normálně učili - kluci už trochu násobí 2, 3, 4, 5 a 6 (naposled jsme násobili nožičky brouků, které jsme si pro to vyrobili). V týdnu dostali diktát v krabičce (píší to, co v ní najdou - což jsou samozřejmě pečlivě vybrané předměty s příslušnými gramatickými jevy). Holky prvňačky zas už si umí přečíst leccos - např. o lidském těle a že tomu i rozumí, dokazuje jejich leporelo na téma trávicí soustava. Také se děti ptaly, jak je to s těmi Čechy, tak jsme si četli pověst O Praotci Čechovi, a protože jsme zrovna v matematice dělali plášť jeviště, spojili jsme to a zahráli o Čechovi divadlo.

Kluci také pokračují ve svém projektu. Péťa zkoumá, na co kočka používá ocas a Otík zkoumal velké hady - škrtiče, ale zjistil, že jsou až moc velcí, takže zjišťuje, jak se hlemýžď složí v ulitě, jak to v ní vypadá a jak je k ní hlemýžď připevněn. Příjemné pokoukání.

Na úvodní stránku / Zpět na nástěnku