Domácí vzdělávání pod vedením zkušených pedagogů
| Prohlížíte: Nástěnka |

Pozorování ptáků v terénu, legomechanika či přípravka s angličtinou

To jsou zážitky posledních několika dní. Více ve fotografiích.

Na některé terénní programy se spojujeme úspěšně s dalšími domácími školáky. Bezvadně jsme se skamarádili s komunitní školou Roztoky na pozorování ptáků, lektorka sama přidala další domácí školáky, takže lovení bezobratlích na jaře bude určitě ve stejné sestavě - těšíme se na to!

Na programu Legomechanika nám pan lektor Zelinka pomohl sestavit vlastního robota, kterého děti "naučily" v počítačovém programu, co má dělat. Nakonec tedy jel dopředu, dokud neměl v blízkosti překážku. Pokud ji měl, zastavil, pootočil se a pokračoval v cestě. Koncem hodiny mu děti ještě naprogramovaly, že před překážkou zatroubí a rozsvítí se mu světlo. Otíka to tak zaujalo, že jak se uvolní místo, bude asi chodit na legorobotiku do kroužku.

Přípravka byla tentokrát s angličtinou. Na část dopoledne se k nám přišla podívat i redaktorka z Prager Zeitung, takže jsme napjatí, co v článku bude!

Měli jsme také dílnu tvůrčího psaní a druháci pokračovali na svých individuálních projektech. Poctivě čteme, píšeme a počítáme. Holky zkouší postupně přejít i na malá tiskací písmena a jde jim to!

Na úvodní stránku / Zpět na nástěnku